IELTS nasıl puanlanır?

1 yıl önce oluşturuldu

IELTS ölçeği

Grup puanı Yetenek seviyesi Açıklama
9 Uzman kullanıcı Teste giren kişi, dilin tamamıyla operasyonel komutuna sahiptir. İngilizce kullanımları uygun, doğru ve akıcıdır ve eksiksiz bir anlayış gösterir.
8 Çok iyi bir kullanıcı Teste giren kişi, sadece zaman zaman sistematik olmayan yanlışlıklar ve uygunsuz kullanım ile dilin tamamen işlevsel bir şekilde yönetilmesine sahiptir. Bilmediğiniz durumlarda bazı şeyleri yanlış anlayabilirler. Karmaşık ve detaylı argümanları iyi idare ediyorlar.
7 İyi kullanıcı Teste giren kişi, bazı durumlarda zaman zaman yanlışlıklar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlaşılmalar olmasına rağmen, dilin operasyonel kontrolüne sahiptir. Genellikle karmaşık dili iyi idare ederler ve ayrıntılı muhakemeleri anlarlar.
6 Yetkili kullanıcı Teste girenlerin bazı yanlışlıklar, yanlış kullanım ve yanlış anlaşılmalara rağmen dilde etkili bir emri var. Özellikle tanıdık durumlarda oldukça karmaşık bir dili kullanabilir ve anlayabilirler.
5 Mütevazı kullanıcı Teste giren kişinin dili kısmi bir komutu vardır ve çoğu durumda genel anlamıyla başa çıkmalarına rağmen, birçok hata yapmaları muhtemeldir. Temel iletişimi kendi alanlarında gerçekleştirebilmeliler.
4 Sınırlı kullanıcı Teste giren kişinin temel yeterliliği, bilinen durumlarla sınırlıdır. Sık sık anlama ve anlatımda problemler gösterirler. Karmaşık bir dili kullanamazlar.
3 Son derece sınırlı kullanıcı Teste giren kişi, çok tanıdık durumlarda yalnızca genel anlamı taşır ve anlar. İletişimde sık sık bozulmalar var.
2 Aralıklı kullanıcı Teste giren kişi İngilizce ve yazılı olarak konuşmakta ve anlamakta güçlük çekmektedir.
1 Kullanıcı yok Teste giren kişi, birkaç yalıtılmış sözcük dışında dili kullanma yeteneğine sahip değildir.
0 Testi denemedim Teste giren kişi soruları cevaplamadı.
IELTS için detaylı bilgi 05072459357

★ ★ ★ ★ ★