Çalışma için IELTS

2 yıl önce oluşturuldu

Bir IELTS sertifikası, dünya çapında 10.000'den fazla eğitim ve öğretim kurumu tarafından İngilizce olarak yeterlilik kanıtı olarak kabul edilmektedir. İngilizce konuşamayan ülkelerde bazı üniversiteler, derslerin İngilizce öğretildiği bir IELTS sınavına ihtiyaç duyar.

IELTS Akademik

IELTS Akademik sınavı lisans veya lisansüstü seviyelerde çalışmaya giriş için ve ayrıca profesyonel kayıt için uygundur. İngilizce dilinin kullanıldığı bir ortamda çalışmaya başlamaya hazır olup olmadığınızı değerlendirir ve akademik çalışmada kullanılan dilin bazı özelliklerini yansıtır.

IELTS Genel Eğitim

 

Bu IELTS testi, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'a göç etmek isteyenlerin yanı sıra, lisans seviyesinin altında eğitim almak veya okumak isteyenlere de uygundur. Test, geniş sosyal ve işyeri bağlamlarında temel hayatta kalma becerilerine odaklanmaktadır.

Test formatı

IELTS testi, dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi üç saatten daha kısa bir sürede değerlendirir.

 

İki tür IELTS testi vardır: Akademik ve Genel Eğitim. Dinleme ve Konuşma, her iki test için de aynıdır, ancak Okuma ve Yazma bölümlerinin konusu, hangi sınava girdiğinize bağlı olarak değişir.

Tüm IELTS sınavlarının Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri aynı gün içinde tamamlanır ve aralarında bir boşluk yoktur.

Ancak Konuşma bölümü, diğer testlerden bir hafta önce veya sonra tamamlanabilir. Test merkeziniz tavsiye eder.

Toplam test süresi 2 saat 45 dakikadır.

 

kaynak:https://www.ielts.org/

★ ★ ★ ★ ★